Vítejte na portálu Věstník veřejných zakázek, který je součástí Informačního systému o veřejných zakázkách, jehož správcem je Ministerstvo pro místní rozvoj. Věstník veřejných zakázek je jednotným místem pro uveřejňování základních informací o veřejných zakázkách, které jsou zadávány v souladu se zákonem č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách. Základní informace o funkcionalitách a ovládání Věstníku veřejných zakázek naleznete zde.

Aktuality

28.04.2015

MMR ZVE NA MEZINÁRODNÍ KONFERENCI O VEŘEJNÝCH ZAKÁZKÁCH

Vážení uživatelé,

Evropská komise ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj pořádá dne 12. června výroční konferenci o veřejných zakázkách s názvem „Smart Public Procurement: new frontiers for public procurement“.

Konference je určena pro zástupce veřejné správy, akademické pracovníky, významné zadavatele a dodavatele veřejných zakázek i dodavatele technických řešení pro elektronizaci veřejných zakázek. Účast na konferenci je podmíněna registrací přímo webu EK.   V rámci konference vystoupí mimo jiné reprezentant lotyšského předsednictví Evropské rady, zástupci Evropské komise, Generálního ředitelství vnitřní trhy a služby, zástupci členských států a další. Jako zvláštní host vystoupí zástupce Ředitelství pro veřejné zakázky v Chile. Konference se zúčastní i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Bližší informace, včetně odkazu na registraci najdete přímo na webu MMR zde.

23.04.2015

Konec podpory podepisovacího Java Appletu v prohlížeči Google Chrome

Vážení uživatelé,

vzhledem k tomu, že prohlížeč Google Chrome od verze 42 přestal oficiálně podporovat NPAPI, které využívá i runtime JAVA a běh tohoto runtime vyžaduje Java Applet pro vytvoření elektronického podpisu Ohlášení, není možné elektronicky podepisovat vyhlášení pomocí Java Appletu na VVZ.

Do konce srpna 2015 jde tento problém řešit nedokumentovaným nastavením Google Chrome, od září 2015 pravděpodobně přestane být i tento postup funkční (záleží, zda bude Java Runtime upraven tak, aby běžel pod novým API, což není ze strany Oracle potvrzeno), tak že doporučujeme přejít na jiný prohlížeč.

Pro dočasné vyřešení tohoto problému lze postupovat následujícím způsobem:

  1. Otevřete novou záložku v prohlížeči a do adresního řádku napište text „chrome://flags/#enable-npapi“ (bez uvozovek) a stiskněte ENTER.
  2. V okně prohlížeče se objeví informace, „Aktivovat rozhraní NPAPI“.
  3. Klikněte na odkaz „Aktivovat“, který je dva řádky pod  textem „Aktivovat rozhraní NPAPI“.
  4. Klikněte na tlačítko „Spustit znovu“, které se objeví v dolní části vlevo, případně restartujte prohlížeč jiným způsobem.

Děkujeme za pochopení.

Tým VVZ